Ny Formand - første ord

PDF Udskriv Email
Skrevet af lyse   
Mandag, 14 Marts 2011 20:38

Til alle medlemmer af Århus 1900 Skater Hockey.

Jeg glæder mig meget til at komme i gang med de opgaver vi har foran os. Det er skønt at komme ind i en bestyrelse hvor der er så meget engagement, og hvor de forskellige bestyrelsesmedlemmer arbejder med opgaver de har taget på sig. Det jeg ser som den største og vigtigste opgave, er at få en større sammenhæng i klubben – at få flere medlemmer til at deltage aktivt i klubarbejdet.


Vi har en del praktiske opgaver der skal løses, bl.a. oprydning og arbejdet i hallen på torsdag d. 17/3 kl. 17:00, hvor det er skønt at se at mange allerede har meldt sig til. Snart vil vi også få brug for at alle medlemmer deltager i afvikling af Jydekoppen d. 23.-24. april, dette arrangement er af interesse for alle klubbens medlemmer idet det giver et økonomisk overskud.

I bestyrelsen vil vi snart holde et møde om visioner og mål for klubben, og i den sammenhæng vil jeg meget gerne have input til hvordan du synes Århus 1900 Skaterhockey kan blive til din drømmeklub.

Kontakt mig pr. mail: formand(@)aarhussmileys.dk

Mvh. Nils Hedehus

Senest opdateret ( Mandag, 31 Marts 2014 14:07 )
 
Hvem er online?
Vi har 27 gæster online
Afstemning
Klubbens hårdeste skud